Menü Kapat

Bahar, Dizeler ve Bir Tutam Yaratıcılık

Cemrelerin düşüşü, bahar mevsiminin gelişi, havaların ısınması derken yeni bir mevsime ve yeni maceralara uyum sağlamak için her an dönüşüyoruz. Bir önceki halimiz ile şu anki halimiz birbirinden daima farklı oluyor.

Kış mevsiminden çıkarken canlanmak, parlayan güneş ışığına ve yükselen enerjine uyumlanmak için biraz yavaşlamaya, yeni bir mevsime ve yeni dönüşümlere ferah bir şekilde yer açmaya ne dersin?

Yavaşça devam edelim: Dizeler

kafan yorgun olsun varsın

bedenin yorgun

yüreğin kelebek gibi hafif ve neşeli

sezgin çocuk gibi taze

Dizeler bize cümlelerin beş yüz kelime ile anlatacağı ya da hissettireceği şeyleri yalnızca birkaç kelime ile hissettirebilir ve anlatabilirler. Bazen uzun uzun konuşup anlatmaktansa kendini sessizliğe bırakıp yalnızca hangi haldeysen o halde olmaya, içinde bulunduğun hale bir anlam ya da açıklama yüklemeden hissetmeye izin vermek çok daha iyi gelir.

İçinde bulunduğun hal

her cevabın

gerçekten içinden gelsin

her an

hissettiğin doğruya göre cevap ver

Bu hafta bahar mevsiminin sende yarattığı tüm dönüşümleri anlam yüklemeden ve açıklamaya çalışmadan sadece hisset ve gözlemle. Zihinsel, ruhsal ve bedensel olarak nasıl bir halin içindesin? Davranışların ve sözlerin içinde bulunduğun hali yansıtıyor mu? Yoksa günlük hayat koşturmacasıyla içinde olduğun halden biraz kopmuş musun?

Ve bir tutam yaratıcılık

Keşfettiklerini yazarak, çizerek, fotoğraflayarak, dans ederek ya da belki aklına gelen bambaşka bir şekilde ifade edebilir, dünyaya yansıtabilirsin.

kendini serbest bırak

sen evrenin hayal gücüsün

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir