Menü Kapat

Sevinç, Sevinç, Çok Sevinç

Elinden gelen her şeyi yaptın ama olmadı. Peki gerçekleştirmek istediğin şey için çok sevindin mi? Herhangi bir korkudan uzak, endişeden arınmış saf bir sevinçten bahsediyorum. Yaptığın şeyin olup olmamasıyla bile ilgilenmeyen bir sevinç. Sevinmek de ne alaka diyorsan okumaya devam et!

Enerji Frekans Titreşim

Gökkuşağındaki renk geçişleri eminim dikkatini çekmiştir. Renkleri burası sarı burası yeşil diye ayıran belirli bir çizgi yoktur. Bir renkten diğerine tam olarak nerede geçildiğini fark etmek çok zordur. Renkler yavaşça birbirlerine dönüşürler ve bir bütün halinde gökkuşağını oluştururlar.

Etrafımıza baktığımızda kendimizi diğer insanlardan, eşyalardan, mekandan ayrı bir varlık olarak görür ve deneyimleriz. Ancak enerjisel olarak aslında var olan her şey aynı gökkuşağı gibi bir bütündür.

Her varlık kendi enerji alanına sahiptir. Bu enerji alanı bizleri oluşturan atom altı parçacıkların frekansına, titreşim sıklığına bağlı olarak fark gösterir. Gözle görülmeyen bu enerji alanlarındaki geçişler gökkuşağındaki renk geçişleri gibidir. Enerji alanlarının başlayıp bittiği noktalar yoktur.

Hisler

Bedenimiz titreşimiyle sürekli enerji yayını yapan bir mıknatıs gibi düşünülebilir. Gökkuşağında nasıl turuncu kırmızı ve sarının arasında duruyor ve yeşil ile bir temasta bulunmuyor ise sen de aynı şekilde yaptığın enerji yayınının cinsine, yoğunluğuna göre yerler, kişiler, olaylar ve durumlar ile karşılaşırsın. Yaşamın yaptığın enerji yayınının bir yansıması, bir uzantısı olarak gerçekleşir. Yaptığın yayında değişiklikler yapmak istersen dikkatini bu yayını besleyen düşüncelerin ve hislerine getirmen gerekir.

Düşünce gücü, olumlu düşünce, hayal kurma, görselleme ve imgeleme yarattığımız yaşamı olumlu ve arzu ettiğimiz yönde dönüştürme araçlarından kabul edilir. Aslında bunlarla ulaşacağımız şey, arzu ettiklerimiz gerçekleştiğinde hissedeceklerimizdir. Halbuki hislerin yaratım gücü düşüncelerin yaratım gücünden çok daha fazladır. Elinden gelen her şeyi yaptıysan eğer belki de hislerin gücünü kullanmanın vakti gelmiş demektir!

Sevinç Enerjisi

Bir şeye sevindiğimizde enerjimiz kalp bölgesi dediğimiz doğu bilgeliğinde kalp çakrasına denk gelen bölgeden etrafa yayılmaya başlar. Burası bedenimizde enerjinin yoğunlaştığı bölgeler arasında en güçlü yayını yapan bölgedir. Kalp bölgesinden yayın yaptığımız şeyler yaşamımızda çok daha çabuk bir şekilde yaratılır. Sevinç enerjisi saf bir şekilde hissedildiğinde, içinde bir korku, endişe ya da üstünlükten doğan bir tatmin bulundurmadığında çok etkili bir yayın yapar. Daha da etkili bir hale getirmek için ise ardına bir tutam memnuniyet ve teşekkür ekleyebilirsin.

Eminim senin de içinden saf bir sevinçle geçirdiğin ve yaşamında kolaylıkla gerçekleşen şeyler aklına gelmeye başlamıştır. Yok canım, ben hiç böyle bir şey deneyimlemedim diyorsan, haydi şimdi beraber yapalım!

Sevin, Sevin, Sevin, Çok Sevin, Sebepsizce Sevin!

Okumaya ara ver, gözlerini kapat ve yaşamında sana sevinç veren bir şeyi düşün. İçinde korku, endişe veya üstünlük barındırmayan bir sevinç olsun. Zihnindeki düşünce akışı yavaşlayana ve enerjinde fark edilir bir yükseliş hissedene kadar burada kal. Sevincin göğsünün tam ortasından çıkıp tüm bedenine ve oradan da olduğun mekana yayıldığını hisset.

Bu uygulamayı sevinç enerjisi senin için normal bir şey haline gelene kadar her gün tekrar et. Hazır olduğunda aynı uygulamayı yaşamında gerçekleşmesini istediğin şeyler için yapabilirsin! Belki de ihtiyacın olan şey sadece biraz sevinmektir, kim bilir?

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir