Menü Kapat

Yeni mi? O Zaman Bırak Gitsin!

Yaşamımıza yeni bir şeylerin dahil olacağı ya da olmasını istediğimiz zamanlar vardır. Yeni bir eşya, yeni bir alışkanlık, bir ilişki, bir ev, bir iş, yepyeni bir düzen… Hayaller kurarsın, planlar yaparsın, kendini hazır hissettiğinde bazen küçük bazen büyük adımlar atıp harekete geçersin.

Dönüp aynaya baktığında aslında elinden gelen her şeyi gerçekten yapmışsındır, ancak bazen bu yenilik bir türlü gerçekleşmez! Çok zaman alır, sürekli beklenmedik engeller çıkar ya da bir türlü istediğin gibi olmaz…

Böyle bir durum yaşadıysan yukarıda bahsettiklerimi çok iyi anladığına eminim! Aklına yeni bir hayal düştüğünde, o hayalin gerçekleşmesini gerçekten istiyorsan yapacağın ve bu yeniliğin tam da istediğin gibi gerçekleşmesini oldukça kolaylaştıracak bir şey olduğunu söylesem, ne derdin?!

Odayı dolduralım

Bir binanın içindeysen içinde bulunduğun mekana bir bak. Bu mekanın bir kapasitesi vardır. Küçük bir odadaysan içine bir yatak ve iki dolap koyabilirsin ya da belki iki yatak ve bir dolap koymak istersin. Belki de odaya altı tane masa koyacaksındır. Fakat bu masaları odaya koymadan önce içerideki yatak ve dolapları çıkarıp yer açman gerekir.

Yeni olan nasıl gelir?

Yaşamımız da aslında içini dolduracağımız bir odadan farklı değildir. Yaşamında yaratmak istediğin bir yenilik söz konusu olduğunda artık senin için eski olmasını istediğin bir şeyler var demektir. Eski bir eşya, eski bir alışkanlık, eski bir ilişki, eski bir ev, eski bir iş, eski bir düzen… Yenilik hayali kurmaya başladığında hali hazırda sahip olduğun şey artık eskidir.

Yaşamında yeni bir şey yaratmak istediğinde, “hayal kur – planla – harekete geç” sıralamasına çok sihirli “eskiyi bırak” adımını eklemen ve artık eski olanı tamamen yaşamından çıkarman gerekir.

Denemek ister misin?

Çoğu zaman kendimizi güvende hissetmek için yeni olan gerçekleşmeden eski olanı bırakmamayı tercih ederiz. Bu da işlerin tam istediğimiz gibi gitmemesine sebep olabilir. Yeni olanın yepyeni bir şekilde gerçekleşebilmesi için bazen yapılması gereken budur. Eskiyi bırakmanın işleri nasıl hızlandırdığını ve kolaylaştırdığını keşfettiğinde yaşamında çabasızca yarattığın yeniliklere inanamayacaksın!

Küçük bir şey ile başla. Herhangi bir şey olabilir. Önce şu an yaptığın ya da sahip olduğun şeyi, eskiyi keşfet. Sonra olmasını istediğin yeniyi hayal et ve eski olanı tamamen yaşamından çıkar. Yeniyi nasıl yapacağını planla ve harekete geç. Bak bakalım neler oluyor!

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir