Menü Kapat

Enerji Temizliği – Enerjin Temiz Mi?

Nasıl sık sık duş alıp bedenimizi temizliyorsak, odamızın, evimizin temizliğine özen gösteriyorsak aynı şekilde enerjimizi de temizlememiz gerekir. Enerji temizliği de en az bunlar kadar önemlidir. Sağlıklı bir beden, yaratıcı ve olumlu düşünceler, ferah bir ruh hali temiz bir enerji alanı ile mümkündür.

 Gün içinde farklı farklı ortamlara girip çıkarız, farklı insanlarla bir arada oluruz. Temas ettiğimiz, karşılaştığımız her şey ile, herkes ile enerji alışverişinde bulunuruz. Bu alışverişin yoğunluğuna göre enerjimiz bazen düşebilir, bazen yükselebilir. Bazen de oluş halimiz tamamen dönüşebilir. Yaydığı ve karşıladığı enerji alanının özelliğine göre herkes bu değişimleri kendine özgü bir şekilde deneyimler.

Ben bu yazıda enerji temizliği için günlük olarak, kısa sürede yapabileceğimiz bir uygulamadan bahsedeceğim. Bu konuda daha önce hiçbir şey deneyimin olmasa bile bu uygulamayı yaşamına dahil edebilirsin. Bir kere yapıp bırakman anlık ve geçici bir rahatlama sağlar. Düzenli olarak uyguladığında ise enerjini düşürecek şeyleri önceden fark edebiliyor ve uzak duramıyorsan da kendi enerjini koruyabiliyor olacaksın.

Enerji temizliği yapmalı mısın?

İyi başladığın bir günün sonunda ortada belirli bir şey olmamasına rağmen kendini yorgun ve bitkin hissediyorsan (bir kere)

Uzun süredir enerjini tüketen bir işte, bir ilişkide, bir ortamda bulunduysan ve artık bu şeyden uzaklaştıysan (ilk zamanlar düzenli olarak sonra ihtiyaç duydukça)

Gün içinde kendi içinden gelen şeyleri yapmak için fırsat yaratamadıysan (bir kere)

Genel olarak oluş halini yükseltmek istiyorsan (düzenli olarak)

Enerji temizliği yapman iyi gelir.

En etkili enerji temizliği doğada bolca vakit geçirdiğimiz zaman gerçekleşir. Sık sık doğada vakit geçirme şansın olmuyorsa aşağıdaki uygulama ile enerjini temizleyebilirsin.

Yeni başlayanlar için etkili bir uygulama

Bol su içerek başla! Bedenimizin çoğu sudan oluşur. Bedenimizdeki tepkimelerin yani canlılığımızın devamı için, bazen de tazelenmek ve ferahlamak için suya bolca ihtiyaç duyarız. Bazen günlük koşuşturma içinde gereğinden az su tüketmiş olabiliyoruz ve bu da halimizi bir hayli etkiliyor.

Rahat edeceğin bir şekilde otur. Omurgan dik olsun. Yerde bağdaş kurabilir ya da bir sandalyede oturabilirsin. Önce birkaç dakika nefesinin farkına var. Nefesin nasıl? Nefesinin hızı nasıl? Nefes aldıktan veya verdikten sonra nefesini tutuyor musun? Yoksa nefes alışverişin bir akış içinde mi gerçekleşiyor? Farkında olarak nefesine müdahale etmeden bilinçli nefesler al.

Şimdi yine farkında olarak bilinçli bir şekilde nefes almaya devam ederken her aldığın nefeste başının üzerinden tertemiz, yepyeni ve taze bir enerjinin bedenine giriş yaptığını hayal et. Bu enerji sen hangi renkte istersen o renkte olabilir. Renksiz, şeffaf ya da ışık gibi de olabilir. Aldığın her nefesle bu enerji başının üzerinden bedenine giriş yapsın ve kalp bölgene kadar insin. Verdiğin her nefesle de kalp bölgenden aşağıya doğru insin, tüm bedenini dolaşarak bedeninden çıksın ve Dünya’nın merkezine aksın.

Bunu kendini daha iyi hissedene kadar yapmaya devam et.

Yeterince iyi hissettiğinde üç nefes boyunca başının üzerinden gelen enerjiyi bedeninde dolaştır. Bir sonraki üç nefeste tam tersini yapmaya başla. Aldığın nefesle Dünya’nın merkezinden geldiğini hayal ettiğin enerji ayaklarından ya da kök merkezinden bedenine giriş yapsın ve kalp bölgene yükselsin. Verdiğin nefesle yukarı doğru ilerleyerek başının üzerinden bedeninden çıksın. Bir süre boyunca üç nefeste bir enerji akışının yönünü değiştirerek uygulamaya üç dört dakika daha devam et.

Uygulamayı istersen sevdiğin bir müzik eşliğinde de gerçekleştirebilirsin.

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir