Menü Kapat

Küresel Salgın – Egonun Dönüşümü – Kalbin Açılımı

Gezegenimiz rahat bir nefes almak için sistemimizi durdurdu, küresel salgın ile bizi evlerimize gönderdi diye düşünmek hoşuma gidiyor. O kendini yenilerken onun bu yenilenmiş haline uyumlanmak için bizler de bir dolu dönüşümden geçeceğiz diye düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi de neden egomuzun dönüşümü olmasın?

Ego kötü bir şey mi? Tabi ki hayır, egomuz hayatta kalmak ve kendimizi diğerinden ayrı bir birey olarak deneyimleyebilmemiz için var. O bizi insan yapan şeylerden biri. Ancak belki de tahtı başka biriyle paylaşmasının zamanı geldi…

İçinde bulunduğumuz bu süreç gerçekten de ortak insanlık egomuzu dönüştürmeye başlıyor olabilir mi?

 

Küresel Salgın Aracılığıyla Korkudan Geçmek

Masallarda, mitolojik öykülerde, bilgelik öğretilerinde de hep değinildiği gibi egonun dönüşümü korkudan geçebilmekle başlıyor. Benliğimizin en derinlerindeki korkular bir bir açığa çıkıyor. 

Salgının da tetiklemesi ile birlikte içimizde beliren korku, üzüntü, geçmişe yönelik pişmanlık, geleceğe yönelik endişe, kaygı ve benzeri hisleri yok etmeye çalışmak ya da bastırmak yerine onlarla kalmaya, onları kabul etmeye ve şefkatle onların içinden geçmeye yönelik bir adım atabiliriz.

Bu süreci kolaylaştırmak için en sevdiğimiz şeyleri yaşamımıza daha çok dahil edip, oyun alanında kalıp sürecin ve anın içinde tüm varlığımızla bulunmaya gayret edebiliriz.

 

Kalbin Geri Dönüşü

Egonun dönüşmek üzere kayıplara karışmasıyla boşalan tahta çıkmaya hazırlanan… tatatadaaaaa, kalbimizdir! İşte sihrin gerçekleştiği yer burası! (Kalp Enerji Merkezi üzerine okumak istersen buraya tıkla) Kalp bölgesindeki enerji orijinal haline gelmeye başladıkça kendimizi gerçekten görmeye başlarız. 

Kalp enerjimiz aktifleştikçe artık diğerlerini, Dünya’yı, evreni de aynı noktadan görmeye başlayabiliriz. Nasıl her şeyin belli bir ahenkle var olduğunu, her şeyin bir şeye hizmet ettiğini, şu ana kadar yaşadığımız her şeyin bizi nasıl bu noktaya getirdiğini, otomatik pilottaki seçimlerimizi ve başkasına ya da Dünya’ya ne yapıyorsak aslında hepsini kendimize yaptığımızı.

 

Küresel Salgın, Yeni Dünya, Yeni İnsan?

Bu yepyeni bir insanın doğuşu olabilir mi? Yetişkin insanın doğuşu. Seçimlerinin tüm sorumluluğunu alan, özgür, kalbiyle, yaratıcı ve sihirli yanıyla bir olan, kendini doğayı ve diğerlerini bir bütününün eşsiz ve eşdeğerde parçaları olarak deneyimleyen insan <3 (Yeni Dünya, Yeni İnsan üzerine okumak istersen buraya tıkla)

 

Kapanışta Açılırım

Bu bir yolculuk, her şey bir anda olmayacak, önümüzde yıllar yıllar olduğuna eminim ama en güzeli şu; hepimiz aynı yolculuktayız.

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

 

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir