Menü Kapat

Yeni Bir Dünya Yeni Bir İnsan

Yepyeni, bambaşka bir dünyada yaşıyor olmanın hayalini yaşamının bir bölümünde aklından geçirdiğine eminim. Nasıl bir dünyaydı bu? Belki insanların doğa ile bir bütün olarak yaşadığı? Belki sevdiğin işi yaparak para kazandığın? Belki insanların çoğunun yaşam coşkusuyla dolu olduğu bir dünya? Hayalini kurduğun şey her ne ise, o senin cennetin ve her gün gitgide daha çok kişi, heyecan duyduğu şeylerin peşinden gitmek, kendi cennetini yaratmak için emek vermeye başlıyor. Başka bir dünya hayali kulağa uzak gelecekte olacak bir ütopya gibi gelse de aslında yeni bir dünya, insanların yaptığı yeni seçimler aracılığıyla şimdi inşa ediliyor. Şu anda, sen bunu okurken!

Yeni Bir Dünya Yeni Bir İnsan

Nasıl ki yaşamımız oluş halimizin bir yansımasıysa Dünya da içinde yaşayan bireylerin oluş hallerinin bir yansıması. Kendi yaşamımızı dönüştürdükçe aslında hep birlikte dünyayı da dönüştürüyoruz.

(Oluş halini yükseltmek üzerine okumak istersen buraya tıkla!)

Yeni bir insanın dolayısıyla yeni dünyanın doğuşu bir bütünün aslında birbirinden pek de ayrı düşünülemeyecek üç farklı alanında gerçekleşiyor. Hadi üçüne de birlikte bakalım.

Beden

Yemek yememizin altında bedenimizi enerjiyle doldurmak yatar. Bu enerjinin ne kadar temiz ve bedenimize uygun bir enerji olduğu ise beden sağlımızı ve dünyayı deneyimleme kalitemizi etkiler. Hastalıkları önleme ve kimi zaman yok etme yolunda da temiz enerji ile beslenmenin öneminin ortaya çıktığı bugünlerde bedeninin doğasına uygun bir şekilde beslenme yeni insanın öne çıkan özelliklerinden biri.

Beden söz konusu olduğunda hareket etmek en az beslenme kadar değerli. Hareket kaslarımızı güçlendirerek fiziksel sağlığımıza hizmet ettiği gibi bedenimizde takılı kalıp yer edinen duyguların ve enerjilerin serbest kalmasına da yardımcı oluyor.

Zihin

Doğduğumuz andan itibaren deneyimlediklerimize atfettiğimiz yorumlar kendimizi, diğerini ve dünyayı şöyle ya da böyle algılamamıza yol açıyor. Kısıtlı bakış açıları ile yarattığımız yaşamlar çoğu zaman bizi tatmin etmeyen, otomatik pilotta yaşanan kısır döngülere dönüşüyor. Kendi dinamiklerini fark etme ve dönüştürme yolunda meditasyon ve farkındalık uygulamalarının gitgide yaygınlaşması ve günlük yaşamımızın bir parçası haline gelmesi ile bu zihin yapımız artık değişiyor. Karar verirken korkuyu temel alan, kendini garantiye almaya çalışan bu zihin yapısı, yeni insanın doğuşu ile yerini karar verirken coşkuyu ve sevgiyi temel alan, sonsuz olasılıklara açık, daha yaratıcı bir zihin yapısına evriliyor.

Ruh

Beden kimyamızın dönüşmesi ve zihin yapımızın evrilmesiyle ruhumuzu daha çok dinlemeye ve yaşamımızda bize rehberlik etmesine izin vermeye başlıyoruz. Sezgilerimiz yükseliyor. Yeni insanın öne çıkan özelliklerinden biri olarak, bizi heyecanlandıran, içimizi yaşam coşkusu ile dolduran, yaşamı aşk ile deneyimlememizi sağlayan seçimler yapmaya yöneliyoruz. Ben bilincinden çıkıp kendimizi, var olan her şeyi bir bütünün eşsiz parçaları olarak deneyimlediğimiz Birlik bilincine açıyoruz.

Yaşamımızı ve üzerinde yaşadığımız gezegeni hem kendimiz hem de tüm varlıklar için bir cennete dönüştürmek gerçekten elimizde! İşte, yeni dünya yeni insan!

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

 

 

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir