Menü Kapat

Yüksek Oluş Halinden Karar Vermek

Bilinç Haritasını hatırlıyor musun? İstersen buraya tıklayarak Oluş Halini Yükselt! yazısına bir göz atabilirsin. Orada da yazdığım gibi, zihin, beden ve ruh bir bütün olarak işlediğinden bunların herhangi birinde yaşayacağın bir iyileşme diğerlerini de etkileyecektir. Bu tür bir iyileşme ile oluş halini yükseltmek için bir sürü uygulamadan faydalanabilirsin. Peki günlük yaşamda yüksek oluş halinden karar vermek, bizi yüksek bir oluş haline hizalayacak şeyleri seçmek için ne yapmak gerekir?

Karar Vermek

Bir karar verdiğimizde bu şimdiye kadar yaşadığımız her dönüşümün sonucunda gerçekleşir. Bazen hayatta kalmak, bazen bağ kurmak için, bazen kendin olmak, bazen sırf keyif aldığın için, bazen yeni bir şey denemek için A yerine B’yi, B yerine C’yi tercih edebilirsin.

Karar verirken birçok değerlendirme yaparız. Bu değerlendirmelerin bazılarının farkında oluruz, bilinçli bir şekilde düşünürüz. Bazıları ise bilincin daha derinlerinde gerçekleşir; bunlar daha dürtüsel ya da otomatik pilottan verilmiş kararlar olabilir.

Her ne şekilde olursa olsun bir karar verdiğimiz her an bunu aslında kendimiz için en iyisini seçmek için yaparız. Ancak her zaman her kararımız bize iyi gelmeyebilir. 

Yüksek Oluş Halinden Karar Vermek

Çekim yasasına aşinaysan şunu hatırlayacaksın: Yaşamımıza düşündüğümüz şeyleri değil olduğumuz şeyleri çekeriz. Nasıl ki yaşamımız oluş halimizin bir yansımasıysa verdiğimiz kararlar da belirli oluş hallerinden yayın yaparlar.

Bilinç Haritasında 500 ve üzerine denk gelen kısım kalp enerji alanımızın aktif olduğu ve dengeli bir şekilde çalıştığı yerdir. Hangi oluş halinde olursan ol, kalp enerji bölgenle temasa geçtiğinde yüksek oluş hallerine hizalanabileceğin kararlar vermen mümkün.

(Kalp Enerji Merkezi üzerine okumak istersen buraya tıkla!)

Kalp enerji alanından verdiğin kararlar buna alışık olmayan zihninde korku uyanmasına sebep olabilir. Seni hayatta tutmak isteyen zihnini gözlemlemek, içindeki yaratıcı ve sihirli çocukla iletişim kurmak, içinde beliren her duyguya alan açmak için emek vermek yüksek oluş halinden verdiğin kararların sürekliliğine yardımcı olur.

Haydi Karar Verelim!

Satın alacağın bir kıyafet, içeceğin bir içecek ya da yeni bir eve taşınmak gibi daha büyük bir karar olması fark etmez. Bunu alacağın her kararda uygulayabilirsin. Uyguladıkça kalp enerji alanınla ilişkin derinleşeceğinden hangi kararın yüksek bir oluş halinden yayın yaptığını daha hızlı fark ediyor olacaksın.

Şimdi göğsünün tam ortasına denk gelen kalp enerji alanına odaklan ve verdiğin kararın sonucunu hayal et. Kendini tamamen bu hayalin içine bırak. Nasıl görünüyorsun, etrafında neler var ve en önemlisi nasıl hissediyorsun? Bu gerçekleşmiş karar içinde nasıl bir his yaratıyor? Kendini genişlemiş, ferahlamış gibi mi hissediyorsun yoksa sıkışmış ve kapanmış gibi mi?

Yüksek oluş halleriyle hizalı bir karar seni daima genişlemiş ve ferahlamış hissettirecektir. Oluş halini düşürecek bir karar ise sıkışmış ve içine kapanmışsın gibi hissettirir. Verdiğin her kararda ferahlığı ve genişlik hissini takip etmek yüksek oluş hallerine hizalanmana ve bu halleri günlük yaşamının bir parçası haline getirmene yardımcı olur!

Kendin olarak var olmanın keyfini çıkarman dileğiyle,

Sevgiler,

Cansu

 

Yaşamsuyu Bülten’e katılmak için tıkla!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir